Europos paveldo dienos „Įtraukiantis paveldas“.

Rugsėjo 17 – 26 d. vyksiančios Europos paveldo dienos (EPD), šiemet kviečiančios  intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“. Renginio tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.

Europos paveldo dienų renginiuose, kurie gali tapti istorijos, meno pamokų tąsa, ypač laukiami moksleiviai, mokytojai. Šių metų tema „Įtraukiantis paveldas“ itin dėkinga pagrindiniam Europos paveldo dienų tikslui. Pažintis su kultūros paveldu visiems mums gali atverti kitokį požiūrį į gyvenimą, priversti susimąstyti ir įsilieti į šį svarbų jo išsaugojimo procesą. Visi kultūros paveldo objektai – tai vertybės, kurias pažinus darosi įdomiau gyventi! Kviečiame visus pasiduoti paveldo kerams, ir įsitraukti į jo pažinimo renginius!

Skelbiame Lazdijų krašto muziejaus programą:

Data: rugsėjo 17 d.

Vieta: Lazdijų krašto muziejaus Facebook paskyra. Virtuali dievdirbio Antano Sorokos darbų fotografijų paroda.

Data: rugsėjo 22 d. 14 val.

Vieta: Lazdijų krašto muziejus.

Edukacinis užsiėmimas „Muziejus iš arčiau“.Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus iš arčiau supažindinami su muziejaus teritorijoje esančiais ir paveldui priskirtais pastatais.

Data: rugsėjo 23 d. 14 val.

Vieta: Etnografinė Prano Dzūko sodyba.

Edukacinė popietė „Kryždirbystė Lazdijų krašte“. Bus pristatomi dievdirbio Antano Sorokos kryžiai, pasakojama apie kryždirbystės amato tradiciją Lazdijų krašte, rodomas šia tema sukurtas filmas.

Data: rugsėjo 24 d. 14 val.

Vieta: Etnografinė Prano Dzūko sodyba.

Įtraukioji ekskursija-pristatymas. „Tep dzūkai gyveno“. Bus pasakojama apie Etnografinę Prano Dzūko sodybą, jos pastatus ir eksponatus, bei kviečiama išbandyti senųjų namų apyvokos daiktų panaudojimą buityje.

 

 

Muziejaus padalinys: 
Lazdijų krašto muziejus

Nuotraukų galerija