Pasienio festivalis „Gamta ir džiaugsmas“

Esate laukiami Anzelmo Matučio memorialinio muziejaus kieme ir parke. Kviečiame registruotis šeimas, auginančias 9-12 m. vaikus į pasienio festivalį „Gamta  ir Džiaugsmas“, kuris vyks rugsėjo 18 d. 11 val., adresu Matučio g. 8, Alytus.

Jūsų lauks meninės dirbtuvės: „Kalbantis gamtos paveikslas“, dailės pleneras „Genių kalvė“, edukacinės veikslo „Vaivorykštė ežerą semia“, orientacinės varžybos „Nematytas baravykas“. Bus ruošiami bendri pasirodymai skirti A. Matučio, M. Konopnickos, ir M. Gustaičio poezijos populiarinimui. Registracija į šventę el. paštu muziejausprojektas@gmail.com iki rugsėjo 14 dienos.

Nuo 2020 metų birželio 1 d. pradėtas įgyvendinti projektas „Pasienio poezija - kalbantis paveikslas“ skirtas užtikrinti subalansuotą istorijos, gamtos ir kultūros paveldo plėtrą bei pritaikymą turizmui. Projekto partneriai Suvalkų regioninis muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus ir Lazdijų krašto muziejus savo naujomis ekspozicijomis bei edukacijomis siekia praturtinti esamus turizmo maršrutus.  Poezija yra istorinis, kultūros paveldas, kaip ir patys poetai - Maria Konopicka, Anzelmas Matutis, Salomėja Nėris, Motiejus Gustaitis bei jų kūryba. Šiuo projektu siekiama praplėsti jau esamus turizmo maršrutus į juos įtraukiant pasienio poetus ir jų poeziją. Pasienio keliautojams siūloma naujai atrasti muziejus, perskaityti eilėraščius apie tėvynę, meilę, gamtą, gyvūnus, gėles, dalyvauti naujose edukacijose. Didžiausias šio projekto iššūkis - nauji potyriai, emocijos, susiliejimas su istorija, kūrybiškumu ir galimybe pakeisti savo pasaulį tampant aktyviu ir svarbiu keliautoju. Projekto tikslinė grupė: vietiniai ir atvykstantys turistai, pasienio muziejai, turizmo informacijos centrai, bendruomenės nariai, NVO, savivaldybės. Projekto trukmė 21 mėnuo. Europos regioninio plėtros fondo finansuojamo projekto Lazdijų rajono savivaldybei tenkanti investicijų dalis 133008,55 euro.

Muziejaus padalinys: 
Lazdijų krašto muziejus

Nuotraukų galerija