XVII mėgėjų teatrų šventė „Susipažinkime“

2019 m. rugpjūčio 24 d. Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje vyko XVII mėgėjų teatrų šventė „Susipažinkime“, kurią organizavo Lazdijų krašto muziejus ir Etnografinės Prano Dzūko sodybos mėgėjų teatras „Sodžius“.

Šventėje dalyvavo 5 kolektyvai: Etnografinės Prano Dzūko sodybos mėgėjų teatras „Sodžius“ (rež. A. Surdokienė), Lenkijos Respublikos Seinų lietuvių namų mėgėjų teatras „Kultuvė“ (rež. E. Pakutkienė), asociacijos „Laisvalaikio užimtumo klubas“ mėgėjų teatras  „CikTepSau“ (rež. A. Surdokienė), Lazdijų kultūros centro Dumblio laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Seklyčia“ (rež. D. Uzdilienė), Lazdijų kultūros centro Krikštonių laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Kaukė“ (rež. L. Švetkauskienė).

Į šventę atvyko LR Seimo narė Virginija Vingrienė, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Benius Rūtelionis. Viešnia iš Lietuvos Respublikos Seimo pasidžiaugė, kad dzūkai labai aktyvūs ir stengiasi išsaugoti tradicijas. Juk mėgėjų teatrų šventė Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje net septynioliktoji. V. Vingrienė visiems šventės dalyviams linkėjo ir toliau puoselėti mėgėjų teatro tradicijas.

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Benius Rūtelionis kolektyvams linkėjo dar daug pasirodymų, kad niekada netrūktų žiūrovų, kaip tądien Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje. Tarybos narys kolektyvams įteikė savivaldybės įsteigtas dovanas.

Pertraukų tarp spektaklių metu visus susirinkusius linksmino Šeštokų kapelos „Griežlė“ muzikantas Antanas Kašauskas.

Renginio rėmėjai Lazdijų rajono savivaldybė ir apie dvidešimt privačių rėmėjų bei įstaigų.

Etnografinė Prano Dzūko sodyba