Veisiejuose paminėta Laisvės gynėjų diena ir pristatyta dokumentinė paroda

Šiandien Veisiejų Santarvės aikštėje vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Veisiejiečiai prie Nepriklausomybės paminklo tylos minute pagerbė Sausio 13-osios aukas, uždegė trispalves žvakutes. Žymi krašto sąjūdietė Janina Ražūkienė pasakojo savo atsiminimus apie Sausio 13-osios naktį ir drąsą beginklių lietuvių širdyse, stojusių prieš sovietų tankus. Minėjimo metu buvo uždegtas Atminimo laužas.

Renginys pratęstas Veisiejų krašto muziejuje, kur pristatyta dokumentinė paroda „Nepriklausomybės troškimas“, apibendrinanti sudėtingą, bet įdomų kelerių metų laikotarpį – nuo pirmųjų Veisiejų Sąjūdžio rėmimo grupės susikūrimo dienų iki lemtingosios Sausio 13-osios nakties. Muziejaus lankytojai ne tik susipažino su LPS veikla 1988-1991 metais, bet ir diskutavo, dalinosi prisiminimais apie Sausio 13-ąją, žiūrėjo Reginos Stadalnikaitės režisuotą dokumentinį filmą „Lietuva. Sausis“.

Dėkojame visiems, kas apsilankė renginyje, ir ypatingai – Janinai Ražukienei, sukaupusiai didelę kolekciją LPS dokumentų, kad prisidėjo rengiant parodą „Nepriklausomybės troškimas“.

 

Muziejaus padalinys: 
Veisiejų krašto muziejus

Nuotraukų galerija