Susitikimas su rašytoja Elvyra Biliūte-Aleknavičiene

Liepos 7 dieną Laisvės kovų muziejuje vyko susitikimas su rašytoja Elvyra Biliūte-Aleknavičiene ,,Erškėčių keliais į atminties sodus“.  Laisvės kovų muziejaus vyr. muziejininkė Jūratė Paciukonienė, pristatydama rašytoją renginio dalyviams, sakė, kad kiekvieno iš mūsų gyvenime yra ne tik gražių dalykų, bet ir spyglių, kartais tenka pasivaikščioti ir erškėčių keliais. Ji pakvietė rašytoją pasidalinti savo mintimis apie kūrybą, jos pradžią.

E. Biliūtė-Aleknavičienė  teigė, kad kūryba – kaip upė – turi ir pradžią, ir pabaigą. Pradžia buvo iš motinos išgirstas gražus dzūkiškas žodis, jos dainuojamos dainos, sekamos pasakos. ,,Visą gyvenimą ėjau į žodį, ieškojau žodžio. Augau aš, augo ir žodis“, – tvirtino rašytoja, pridurdama, kad rinko jį ir iš tėviškės pievų  kaip gurkšnį šaltinio vandens, dalijo kitiems, tikėdama, kad jis pasieks žmonių širdis. Noras rašyti, E. Biliūtės-Aleknavičienės teigimu, gimė būnant ketverių metų. Pirmąjį eilėraštį ,,Tėviškės uosiai“ parašė besimokydama penktoje klasėje.   

Susitikimo metu rašytoja apžvelgė dalį savo kūrinių, kuriuose aprašyti  Lazdijų krašto žmonės: tremtiniai, partizanai, jų rėmėjai, dvasininkai, mokytojai. Jos solidų kūrybinį palikimą sudaro 18 išleistų knygų, kurios, pasak autorės, atiduotos patiems geriausiems teisėjams – skaitytojams.

Knyga  ,,Erškėčių keliais“ skirta tremties temoms. Ypač jautriai joje autorė aprašo Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago artimųjų patirtus išgyvenimus, iš Lazdijų krašto kilusio kardinolo Sigito Tamkevičiaus bei kitų dvasininkų, įvairių iškilių žmonių nueitus sunkius, kančia paženklintus  kelius vardan tėvynės laisvės.

 Knygoje ,,Atminties sodai“ autorė prabilo poezijos posmais. Daug jų skyrė savo brangiausiam žmogui – Mamai, kitiems artimiesiems, Miroslavo vidurinei mokyklai, mokytojams, mokslo draugams. Antroje leidinio dalyje galima susipažinti su  rašytojos  Elvyros Biliūtės-Aleknavičienės 1973–2021 metais publikuotų darbų bibliografijos rodykle.  

Lazdijų krašto muziejaus muziejininkė-edukatorė, laikinai einanti direktorės pareigas Daiva Andruškevičienė skaitė autorės poeziją, žavėjosi jos įtaigiais posmais.

Renginio pabaigoje rašytoja linkėjo taikos ir ramybės Ukrainai bei visam pasauliui, vilties, kad gyvensime laisvi!

Muziejaus padalinys: 
Laisvės kovų muziejus

Nuotraukų galerija