Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 dieną, 12.30 val., pasibaigus Atminties laužų akcijai Veisiejų Santarvės aikštėje, visus kviečiame į Veisiejų krašto muziejų, kuriame vyks filmo „Lietuva. Sausis“ peržiūra ir dokumentinės parodos „Nepriklausomybės troškimas“ atidarymas.

Paroda „Nepriklausomybės troškimas“ skirta paminėti Lietuvos Laisvės gynėjų dieną ir pagerbti už Lietuvos laisvę kovojusius asmenis. Parodoje apžvelgiamas kelerių metų laikotarpis – taip skatinama nepamiršti, kad laisvė nebūtų iškovota be drąsių asmenybių, ne vienerius metus puoselėjusių šį troškimą. Taigi, ekspozicijoje pateikiami įvairiausi dokumentai iš Lazdijų krašto muziejaus fondų, įamžinę sudėtingą XX a. 9-ojo deš. pabaigos – 10-ojo deš. pradžios laikotarpį: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio leista spauda, mitingų rengėjų fotografijos, Lietuvos trispalvės iškėlimo Veisiejuose akimirkos ir kita.

Reginos Stadalnikaitės režisuotas dokumentinis filmas „Lietuva. Sausis“ yra kelių lemtingų 1991 m. sausio dienų kronika. Režisierė, jungdama dokumentinę vaizdo medžiagą į vientisą istoriją, siekė perteikti tomis dienomis sostinėje tvyrojusią nuotaiką ir beginklių lietuvių drąsą, stojant prieš sovietų karinę agresiją.

Visi norintys dalyvauti renginyje privalės turėti galimybių pasą ir dėvėti apsauginę veido kaukę.

 

Muziejaus padalinys: 
Veisiejų krašto muziejus

Nuotraukų galerija