Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

2017 m.  rugsėjo 22 d. Laisvės kovų muziejus kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniais prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“. Netradicinėje pilietiškumo pamokoje ,,Žmogus gyvas tol, kol prisimena tai, ko niekas neturi pamiršti“, vykusioje Lazdijų žydų sušaudymo vietoje,  Katkiškės kaime, istoriją liudijantį  pasakojimą mokytoja Salomėja Paškevičienė pradėjo prof. Vytauto Landsbergio žodžiais „Holokaustas – ne istorija. Holokaustas arba katastrofa, tai iš tiesų civilizacijos katastrofa, kuri ištiko „kruvinąsias žemes“ Vidurio Europoje antro didžiojo karo metais, ir anuometinė milijonų žydų tragedija“.                                                              
Laisvės kovų muziejaus vyr. muziejininkė Irina Radvilavičienė pasidžiaugė, kad šalyje vykstanti pilietinė iniciatyva  „Atminties kelias“ skatina jaunimą nepamiršti Lietuvoje gyvenusių žydų aukų atminimo.

Mokiniai į istorinio atminimo vietą atvyko nešini didžiuliu tremtinių šeimos lagaminu, liudijančiu Lietuvos gyventojų genocidą Sovietų Sąjungos okupacijos laikotarpiu. Lagaminas - Laisvės kovų muziejaus eksponatas – yra „dalyvavęs“ tradicinėje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių istorijos konferencijoje „Išsaugokime istorinę atmintį“,  kaip tremties į nežinią simbolis.

 Šįsyk lagaminas liudijo nacistinį genocidą prieš mūsų šalyje gyvenusią žydų tautą. Tik jame nebuvo einančiam į nežinią žmogui būtiniausių daiktų.  Lagamine – 8c klasės mokinių surinkti akmenėliai su užrašytais žydų vardais ir liudijimais, kad mes - širdimi kartu su jais.

Prie paminklo Lazdijų žydų žudynių vietoje – Katkiškėje  buvo padėti akmenėliai, uždegtos žvakutės.

Džiugu, kad Lietuvos žydų genocido dienos išvakarėse tuo pačiu „ATMINTIES KELIU“ atėjome kartu su Veisiejų Sigito Gedo gimnazijos mokiniais ir įsiamžinome bendrai nuotraukai.

Muziejaus padalinys: 
Laisvės kovų muziejus

Nuotraukų galerija