Kviečiame į Gerardo A. S. Šatūno fotografijų parodos atidarymą

Rugpjūčio 4 d., 16 val. Veisiejų krašto muziejuje atidaroma Gerardo Algirdo Stanislovo Šatūno fotografijų paroda. Joje eksponuojamos menininko jaunystės metais darytos fotografijos, kuriose įamžinti 1957 – 1962 m. Kauno, Šiaulių vaizdai ir įvairios tų dienų miesto gyvenimo akimirkos. Fotografijų autorius savo aplinkoje ieškodavo šviesos bei šešėlių žaismo ir jį fiksuodavo. Fotografija, šviesos menas, Gerardą A. S. Šatūną įkvepia kurti vitražus.

„O atsitiko taip, kad į šį pasaulį atėjau 1938 m. Kaune, dar nepriklausomoje Lietuvoje. 1953 m. mums besimokant aštuntoje klasėje tėvai padovanojo fotoaparatą „Smena“. Kadangi domėjomės fotografija, ypač menine, kartu su tėvu ir broliu namo palėpėje įsirengėme primityvią laboratoriją. Nuo tada prasidėjo mūsų ieškojimai meninės fotografijos srityje. Sovietų saugumas tuo metu nesnaudė – susidomėjo mūsų veikla toje palėpėje. Susiradęs ir apžvelgęs savo archyve senas nuotraukas, fotografuotas ta pačia „Smena“ , nutariau jas parodyti jums, nors fragmentiškai žvilgtelėti į to laikotarpio ieškojimus meninės fotografijos srityje,“ – teigia menininkas.

Gerardas A. S. Šatūnas 1962 m. baigė Kauno Politechnikos instituto Statybos ir architektūros fakultetą ir dirbo vyriausiuoju architektu Šilutėje. 1971 m. jis persikėlė į Druskininkus ir įsidarbino „Komprojekte“. Šiandien menininkas toliau gyvena ir kuria vitražus Druskininkuose, aktyviai rengia vitražo meno, fotografijos parodas.

Paroda Veisiejų krašto muziejaus parodų salėje tęsis iki rugsėjo 4 dienos.

Veisiejų krašto muziejus