Ekskursija „Veisiejų parko istorijos takais“

Rugpjūčio 24 dieną, 16.00 val. Veisiejų miesto dvaro parke vyks ekskursija „Veisiejų dvaro parko istorijos takais“. Veisiejų regioninio parko lankytojų centro specialistė Izida Baliukynienė dalyviams pasakos apie Veisiejų miesto dvaro parką – vieną seniausių parkų Lietuvoje, įsikūrusį miestelio centre, Ančios ežero šiaurinėje pakrantėje. Šis parkas įkurtas XVIII a. pirmoje pusėje, kada Mykolas Masalskis pastatė dvaro rūmus Veisiejuose, o šalia rūmų įkūrė parką. Parkas buvo niokojamas ne tik per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, bet ir sovietmečiu. Ekskursijos metu 9,53 ha dydžio parke galėsite pasivaikščioti kartu su dvaro ponais ir pasigrožėti senuoju Veisiejų uosiu, kuris skaičiuoja jau daugiau nei 200 metų, 22 liepų ratu, pasivaikščioti atkurta Meilės alėja. Po to dalyvių lauks poezijos apie Veisiejus skaitymai, užkandžiai ir gyvos muzikos vakaras su saksofonistu D. Platukiu.

Norinčius dalyvauti kviečiame susitikti Veisiejų miesto dvaro parke, prie centrinio įėjimo.  Dalyvavimas renginyje yra nemokamas. 

Ekskursija „Veisiejų dvaro parko istorijos takais“ yra dalis Lietuvos muziejų kelio renginių ciklo, kurio tema – "Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas". Šių metų ekskursijų programa skirta atgaivinti Lietuvos istorinių sodų ir parkų kultūrinę atmintį. Gamtos ir kultūros paveldą puoselėjančios institucijos, kaip ir kasmet, muziejų kelio ratą suka Žemaitijoje, Mažojoje Lietuvoje, Sūduvoje, Dzūkijoje ir užbaigia Aukštaitijoje.

Muziejaus padalinys: 
Veisiejų krašto muziejus

Nuotraukų galerija