Edukacija „Kvapnūs maišeliai su baltiškais simboliais“

Įgyvendinant projektą „Dėl žalio žolynėlio” Lazdijų krašto muziejus sukūrė naują edukacinę programą – „Kvapnūs maišeliai su baltiškais simboliais“. Projektas finansuotas iš Lazdijų rajono savivaldybės lėšų, kurios buvo skirtos etninės kultūros išsaugojimo ir puoselėjimo projektams įgyvendinti.

Pagrindinis šio projekto tikslas išsaugoti senuosius amatus ir perduoti juos ateities kartoms, ugdyti kultūros pažinimo ir menines kompetencijas bei geriau pajusti mūsų šalies etninės kultūros įvairiapusiškumą.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie dažniausiai sutinkamus baltų simbolius ir jų reikšmes. Išsirinkę labiausiai patikusį baltišką simbolį, sukurs suvenyrą. Naudodami įvairias grafikos priemones pasigamins vienetinį unikalų maišelį, ant jo nupiešdami išsirinktą baltišką simbolį. Maišelį prikimš kvapniosiomis žolelėmis, užriš pačių rankomis nupintą virvelę ir galės padovanoti artimiems žmonėms įvairių švenčių proga. Liūdna, kad šiuo metu dėl šalyje paskelbto karantino, negalime pakviesti dalyvių į šią naują edukacinę programą. Bet tikime, kad situacija pasikeis ir visi bus labai laukiami edukacinėje programoje „Kvapnūs maišeliai su baltiškais simboliais“. Iki susitikimų!

Muziejaus padalinys: 
Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejus

Nuotraukų galerija