Algirdo Juškevičiaus darbų paroda

  Vasario 5 d. - kovo 15 d. Lazdijų krašto muziejuje eksponuojama  Algirdo Juškevičiaus užgavėnių kaukių paroda.

  Algirdas Juškevičius yra sertifikuotas kryždirbystės, kubilininkystės, žaislininkystės ir šaukščiaus amato meistras. Jo kūrinių turi daugelis Lietuvos muziejų, o tautinio paveldo ženklu yra sertifikuotos skulptūros, Užgavėnių kaukės, mediniai žaislai, švilpynės, šaukštai, geldos ir samčiai.  Jis padeda ir kitiems Varėnos krašto amatininkams sertifikuoti savo gaminius. 

Algirdas Juškevičius savo pedagoginę ir kūrybinę veiklą pradėjo 1981 metais, kai po studijų Vilniaus universitete atvyko dirbti matematikos mokytoju į Varėną. Jo įkurtas drožybos būrelis išaugo į dailės studiją “Kadagys”, kurios veikla nenutrūko iki šių dienų ir 2021 metais pasitiko kūrybinės veiklos 40 metį. Per tuos metus Varėnos kultūros centro dailės studijoje drožybos mokėsi apie 450 moksleivių ir suaugusių asmenų, ne tik iš Varėnos, bet ir kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių. Kai  kurie tęsia kūrybinę veiklą ir šiandien. Keturi studijoje parengti moksleiviai buvo apdovanoti Sidabriniais vainikėliais, aukščiausiu meninės kūrybos įvertinimu.

     Algirdas Juškevičius kasmet rengia ir įvykdo projektus, skirtus tradicinių amatų atkūrimui ir vystymui, rašo straipsnius LTS Tautodailės metraščiui, o 2018 metais parašė knygą “Drožinėti paprasta”, kurioje perteikė savo ilgametę patirtį. Meistras mielai dalijasi savo žiniomis socialinio tinklo paskyrose  “ Algirdo amatai” ir “Algirdo pameistriai”, kurios turi 3700 sekėjų, o dirbtuvėje priima ir konsultuoja visus norinčius mokytis drožybos.

   Pataruoju metu Algirdas gilinasi į istorinės rekonstrukcijos sritį, bendradarbiauja su Lietuvos muziejais, atkuria archeologinius radinius ir jų gamybos ypatybes, gamina senoviškus įrankus bei jais darbuojasi. Savo tyrinėjimus pristato Gyvosios archeologijos dienose , Viduramžių amatų šventėse ir kituose istoriniuose festivaliuose, o taip pat panaudoja projektuose.

 

Kviečiame apsilankyti.

Muziejaus padalinys: 
Lazdijų krašto muziejus

Nuotraukų galerija