Aldonos Ruseckaitės romano apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“ pristatymas

2019 m. balandžio 10 d. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Aldonos Ruseckaitės romano apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“ pristatymas ir susitikimas su autore, kurį organizavo Lazdijų krašto muziejus.

Renginys prasidėjo dainomis pagal Salomėjos Nėries eilėraščius „Pabučiavimas“ ir „Jaunystė“, kurias atliko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinės (mokytoja Birutė Vžesniauskienė). Poetės eilėraščių išmokstama mokyklos suole, jie virtę dainomis, pagal jos kūrybą statomi miuziklai, baletai.

Aldona Ruseckaitė, garsių knygų apie Maironį („Šešėlis JMM“), Žemaitę („Žemaitės paslaptis“) ir Mačernį („Dūžtančios formos“) autorė, gausiai susirinkusiems renginio dalyviams pristatė naujausią knygą „Padai pilni vinių“, kurioje  ji atskleidžia prieštaringo likimo Salomėjos Nėries gyvenimo paslaptis. Knygoje aprašomas Salomėjos Nėries gyvenimo laikotarpis 1940 m. birželio 15 d. – 1945 m. liepos 7 d. Neužimdama nei ginančiosios nei teisiančiosios pozicijos autorė perteikia ir analizuoja įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, siekia parodyti, kaip menininką įtraukia laikmečio sąlygos.

Autorės teigimu, knygą „Padai pilni vinių“ ji parašė dėl lyg šiol netylančių aktyvių diskusijų apie poetės S. Nėries kūrybą, politinę veiklą bei jos pažiūras. Tačiau A. Ruseckaitė žvelgia plačiau į poetės gyvenimą, ieško priežasčių, kurios lemia pažiūrų pokyčius, svarsto, kokie politiniai įvykiai ar žmogaus savybės daro didžiausią įtaką poetės elgesiui. Be to, ar asmeninį pasirinkimą lemia ir žmogaus prigimtis, charakteris, išsilavinimas, artimieji?

Pasibaigus įdomiam knygos pristatymui padėkos žodžius išsakė bei atminimo dovanas įteikė Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Renata Rudienė ir Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė.

Lazdijų krašto muziejus