„Tarpukario Lietuvos gėrimų buteliai ir etiketės“

Parodoje – išskirtinė galimybė išvysti tarpukario gėrimų etiketes ir butelius.

Veisiejų krašto muziejus kviečia į parodą, kuri lankytojus nukels į tarpukario laikotarpį Veisiejuose ir visoje Lietuvoje – gegužės 28 d. muziejaus parodų salėje vyks parodos „Tarpukario Lietuvos gėrimų buteliai ir etiketės“ iš Žygimanto Šalkausko kolekcijos ir Lazdijų krašto muziejaus fondų atidarymas. Ekspozicijoje galėsite pamatyti retas, niekada parodoje neeksponuotas alaus, limonado ir kitų gėrimų etiketes, butelius, reklamines iškabas bei plakatus. Dauguma jų mena Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį iki pat Antrojo pasaulinio karo.

Gėrimų etiketes ir kitas retenybes iš įvairių tarpukario Lietuvos miestų ir miestelių Lazdijų krašto muziejui paskolino gausiausią šalyje alaus butelių kolekciją sukaupęs šios srities entuziastas, birofilas Žygimantas Šalkauskas. Jo turimos antikvarinės etiketės ir buteliai, daugybę metų praleidę namų rūsio saugykloje, gegužės 28 d. pirmą kartą bus viešai prieinamos muziejaus lankytojų akims. Be to, parodą papildys kelios ne mažiau retos veisiejiečių litvakų D. Gailo ir Šneiderių limonadų dirbtuvėse gamintų vaisvandenių etiketės.

Renginio metu kolekcininkas Ž. Šalkauskas papasakos apie turimą butelių ir etikečių kolekciją, skambės pianino muzika. Visiems apsilankiusiems parodoje bus siūloma pasivaišinti limonadu.

Paroda „Tarpukario Lietuvos gėrimų buteliai ir etiketės“ Veisiejų krašto muziejuje veiks iki liepos 27 dienos.

 

Muziejaus padalinys: 
Veisiejų krašto muziejus

Nuotraukų galerija